Dodany: 2010-12-10 10:38:29

Na czym polega prowadzenie rejestru zakupu i sprzedaży VATJak wybrać biuro rachunkowe olsztyn, które poprowadzi nasze rozliczenia. Przede wszystkim biuro rachunkowe bydgoszcz musi charakteryzować się solidnością i rzetelnością.

 

Powinno zatrudniać wykształconych i doświadczonych pracowników, którzy poprowadzą nasze księgi rachunkowe. Biuro rachunkowe częstochowa powinno również specjalizować się w różnych formach rachunkowości. Do podstawowych zadań biura rachunkowego należy prowadzenie rejestru zakupu i sprzedaży VAT oraz rozliczanie tego rejestru. Kto ma obowiązek prowadzenia ewidencji zakupu i sprzedaży VAT?

 

Rejestr są zobowiązani prowadzić czynni podatnicy podatku od towarów i usług. Nie ma określonego wzoru ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, zgodnie z ustawą powinna ona jednak gwarantować prawidłowe ustalenie wartości podatku VAT przypadającego do zapłaty lub zwrotu. Prawidłowo poprowadzona ewidencja sprzedaży musi również umożliwić rozbicie sprzedaży według stawek podatku. Najczęściej jest ona wykonywana w formie tabelarycznej. Jednak coraz chętniej są wykorzystywane elektroniczne rejestry sprzedaży i zakupu. Są one archiwizowane i zapisywane na dysku w komputerze.

Nick: