Dodany: 2010-12-10 10:11:19

Czym jest kontoBiuro rachunkowe częstochowa zajmuje się prowadzeniem rachunkowości podmiotów, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Z uwagi na zróżnicowanie tej działalności biuro rachunkowe olsztyn musi specjalizować się w rożnych rodzajach rachunkowości.

 

Może to być rachunkowość finansowa, zarządcza, bankowa czy sprawozdawcza. Oprócz tego biuro rachunkowe bydgoszcz prowadzi księgowość, która pozwala na ewidencjonowanie wszelkich zdarzeń gospodarczych, które zmieniają kondycję majątkową danego przedsiębiorstwa. Podstawowym narzędziem księgowym jest konto. Konto służy do ujmowania stanów początkowych składników majątku i ich źródeł finansowania, a także rejestrowania wszelkich zmian zachodzących w tych składnikach.

 

Na kontach ujmowane są również wszystkie operacje gospodarcze wynikające z działalności przedsiębiorstwa związane z kosztami i przychodami oraz wynikiem finansowym tej działalności. Podstawowym celem i obowiązkiem kierownictwa jednostek gospodarczych (dyrekcji) jest najbardziej efektywne i racjonalne wykorzystanie zainwestowanego kapitału i osiąganie najlepszych wyników finansowych, te z kolei są możliwe poprzez dokumentowanie wszelkich zdarzeń gospodarczych poprzez konto..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest konto
Nick: