Dodany: 2010-12-10 09:48:34

 Jakie funkcje spełnia rachunkowośćKażdy rodzaj rachunkowości prowadzonej przez biuro rachunkowe bydgoszcz, opiera się na głównych zasadach rachunkowości finansowej.

 

Głównym celem działań, które prowadzi biuro rachunkowe częstochowa jest określenie sytuacji finansowej podmiotu gospodarczego oraz sprawozdanie dotyczące jego wyników finansowych za ostatni kwartał bądź rok. Rachunkowość, prowadzona przez biuro rachunkowe olsztyn dostarczając podstawowych wiadomości o działalności danej jednostki gospodarczej informuje o stanie środków gospodarczych i źródłach i pochodzenia oraz o wszelkich zmianach, które powstają w trakcie procesów gospodarczych w danej firmie.

 

Oprócz tego dostarczaniu kierownictwu jednostki gospodarczej bieżących i okresowych informacji liczbowych syntetycznych (ogólnych) oraz analitycznych (szczegółowych) niezbędnych do podejmowania decyzji gospodarczych. Dodatkowo spełnia funkcję kontrolne, polegające na wykonywaniu finansowo-księgowej kontroli działalności jednostki i jej sytuacji majątkowej. Dzięki rachunkowości podmiot gospodarczy jest świadomy rezultatów finansowych swojego przedsiębiorstwa.Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie funkcje spełnia rachunkowość
Nick: