Dodany: 2010-12-08 12:22:54

Zarys historyczny rachunkowościBiuro rachunkowe bydgoszcz to miejsce, w którym wyspecjalizowani i doświadczeni księgowi zajmują się prowadzeniem rachunkowości swoich klientów. Aby jednak biuro rachunkowe olsztyn mogło działać dziś, potrzeba było setek lat, aby wykształciła się dziedzina taka jak rachunkowość.

 

Biuro rachunkowe częstochowa oraz jego działalność wykształciła się na przestrzeni wieków. Początkowe zapisy rachunkowe powstawały już w starożytności. Pierwsze zapisy były dokonywane już w Babilonii, Grecji, Egipcie, Rzymie, co niektórzy historycy uznawają za tworzenie podstaw przyszłej księgowości.

 

Miało to związek z pojawieniem się pieniędzy i konieczności zapisywania informacji o kupionych lub sprzedanych towarach. Dlatego pierwszym zastosowaniem rachunkowości był właśnie handel, przeważnie zamorski. W procesie rozwoju rachunkowości istotną rolę odegrał okres średniowiecza. Począwszy od XI wieku rozwijały się stosunki handlowe miast włoskich (Genua, Wenecja, Florencja) z krajami śródziemnomorskimi oraz krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Wraz ze wzrostem gospodarczym podniósł się poziom wiedzy i kultury. To właśnie potrzeba arytmetyki przyczyniła się do powstania księgowości, a wraz z nią rachunkowości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zarys historyczny rachunkowości
Nick: