Dodany: 2013-10-21 13:22:58
 

Obsługa księgowa spółek komandytowychBardzo popularną formą tworzenia spółek jest w ostatnich latach spółka komandytowa. Coraz więcej osób ceni sobie taka formę prowadzeniu biznesu. Są to zazwyczaj ludzie, którzy nie do końca znają się na jakiejś branży, albo nie mają czasu kierować kolejną firmą, dlatego też zakładają taka spółkę, inwestują i oddają stery prowadzenia firmy komuś, kto się na daje branży dobrze zna. O dużej ilości takich spółek wie na pewno biuro rachunkowe Częstochowa, które prowadzi przecież obsługę księgową takich firm.

 

Obsługa księgowa spółek komandytowych przez biuro rachunkowe Częstochowa polega na tym, na czym w pozostałych firmach. Spółki komandytowe nie są podatnikami podatku dochodowe. Oczywiście każde biuro rachunkowe Częstochowa doskonale o tym wie. Jednak wspólnicy takiej spółki już takimi podatnikami są.

 

Co więcej, przychody każdego wspólnika ustala się proporcjonalnie do wkładu, jaki włożył w spółkę. Wie o tym biuro rachunkowe Częstochowa. Ostatnia rzecz to to, że taka spółka jest podatnikiem podatku VAT oraz podatku akcyzowego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obsługa księgowa spółek komandytowych
Nick: