Dodany: 2013-03-05 10:54:59

 

Na czym polega windykacja komornicza i pokomornicza Po windykacji sądowej możemy zastosować komorniczą windykacja Katowice. Na czym ona polega po pierwsze cały proces jest rozłożony w czasie i trwa do dwóch miesięcy zanim zostanie rozpoczęte postępowanie.

 

Cała dokumentacja uzyskana w dotychczasowej windykacja Katowice musi być przekazana komornikowi. Komornik musi z tą sprawą zrobić co należy czyli najpierw przystępuje się do analizy stanu finansowego i zadłużenia dłużnika. Po dokonaniu wstępnej oceny stanu zadłużenia i majątkowego komornik przechodzi do działania. Po stwierdzeniu zdatności do spłaty komornik usiłuje nawiązać kontakt z dłużnikiem.

 

Po uzyskaniu kontaktu z dłużnikiem musi wyegzekwować pieniądze od dłużnika może to być za pomocą harmonogramu. Kiedy spłata nie przebiega zgodnie z harmonogramem spłaty komornik przechodzi do windykowania należności. Polega to na zajęciu mienia dłużnika i wskutek przeprowadzania windykacja Katowice ma dojść do uzyskania płatności należnej do spłaty. Umorzenie postępowania komorniczego doprowadza do zamknięcia sprawy. Może jeszcze dojść do powstępowania pokomorniczego, ale stan majątkowy dłużnika musi na to pozwalać..

Nick: