Dodany: 2012-10-16 12:47:27

 

Rada Polityki PieniężnejRada Polityki Pieniężnej to jeden z głównym organów Narodowego Banku Polskiego. Podstawowym zadaniem Rady Polityki Pieniężnej jest coroczne ustalanie założeń i realizacja polityki pieniężnej państwa.

 

To właśnie ona ustala stopy procentowe, a także zatwierdza plan działania i funkcjonowania banku centralnego. Do rąk Rady Polityki Pieniężnej trafiają wszelkie sprawozdania i raporty dotyczące stanu finansowego Narodowego Banku Polskiego. Zajmuje się ona również wszelkimi nieprawidłowościami w funkcjonowaniu pozostałych banków, o ile takie zostaną zgłoszone przez bank centralny.

 

Do rady trafiają sprawozdania robione przez biuro rachunkowe praga, które zajmuje się prowadzeniem rachunkowości bankowej w wielu instytucjach. Biuro rachunkowe praga jest zobowiązane do prowadzenia rzetelnej i solidnej rachunkowości wszelkich procesów gospodarczych zachodzących w banku, aby potem móc przedstawić finalny raport w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości. Działalność, którą prowadzi biuro rachunkowe praga pozwala na ocenę stanu finansowego banku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rada Polityki Pieniężnej
Nick: