Dodany: 2012-10-16 12:42:44
 

Prawo bankoweFunkcjonowanie i działanie banków w Polsce opiera się na prawie bankowym. To właśnie ono reguluje wszelkie czynności bankowe, powstawanie, funkcjonowanie oraz zasady likwidowania instytucji bankowych, a także zasady funkcjonowania nadzoru bankowego, czyli audytu, czy banków centralnych.

 

Prawo bankowe dzieli się na prywatne, które prawo umów bankowych oraz publiczne regulujące obowiązujące zasady funkcjonowania instytucji bankowych. Banki często zatrudniają własnych prawników, którzy zajmują się konstruowaniem umów zgodnych z prawem bankowym. Lecz coraz częściej korzystają w tej kwestii z usług, które oferuje biuro rachunkowe praga. Biuro rachunkowe praga zatrudnia szereg specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę z zakresu prawa bankowego, podatkowego i finansowego.

 

Dzięki temu biuro rachunkowe praga jest instytucją, która oferuje bankom pełen zakres usług związanych z prowadzeniem ich rachunkowości i księgowości, a także wszelkich rozliczeń z urzędem skarbowym i innymi instytucjami kontrolnymi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo bankowe
Nick: