Dodany: 2012-10-16 12:39:40
 

Jak wygląda działanie banku centralnegoBanki to instytucje, którym powierzamy nasze oszczędności, wypołaty, renty i emerytury. Dzięki temu mogą one nimi obracać i powiększają swój kapitał, jednocześnie zapewniając zysk, nam, klientom.

 

Banki są monitorowane i poddawane kontroli, poprzez bank centralny. Jest to instytucja odpowiedzialna za funkcjonowanie systemu bankowego. Zazwyczaj działa jako jednostka państwowa, bądź podporządkowana państwu. W Polsce funkcję banku centralnego pełni Narodowy Bank Polski. Oprócz tego banki wynajmują biuro rachunkowe praga, któremu powierzają swoją rachunkowość i księgowość.

 

Biuro rachunkowe praga to instytucja, która zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z zakresu rachunkowości, prawa podatkowe, finansowego, bankowego i księgowości. Dzięki temu, biuro rachunkowe praga zajmuje się rachunkowością bankową i dokonuje analiz, by móc przedstawić radzie nadzorczej banku raport lub sprawozdanie dotyczące sytuacji finansowej banku i jego pozycji na rynku. Taki działania pozwalają ustalić prawdziwy i rzetelny obraz kapitału danego banku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wygląda działanie banku centralnego
Nick: