Dodany: 2012-10-16 12:33:23

 

Czym charakteryzują się banki na świeciePowolny, lecz systematyczny rozwój bankowości został zapoczątkowany na Dzikim Zachodzie. To właśnie wtedy, gdy gorączka złota sięgała zenitu, banki musiały wymyślić dobry i niezawodny sposób, aby chronić depozyty swoich klientów.

 

Sam system bankowości narodził się w starożytnym Rzymie, z czasem, dzięki wymianie handlowej, zawędrował do Brytanii, a stamtąd, w późniejszych wiekach przeniósł się na Nowy Ląd, czyli do Ameryki. To właśnie tutaj upowszechniły się sejfy oraz ówczesne systemu katalogowania i archiwizowania poszczególnych wpłat, wypłat i depozytów bezgotówkowych, najczęściej składanych w złocie. Z czasem zainwestowano w kraty, strażników, a nawet prosty system alarmowy oparty na telegrafie.

 

Dziś wszelkie raporty i rozliczenia bankowe przechowuje biuro rachunkowe praga. Dzięki komputeryzacji, biuro rachunkowe praga posiada odpowiednie programy do katalogowania, zliczania i archiwizacji poszczególnych rozliczeń. W ten sposób, biuro rachunkowe praga jest w stanie przedstawić rzetelny raport o stanie finansowym banku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym charakteryzują się banki na świecie
Nick: