Dodany: 2012-10-16 12:21:30
 

Jak działa system bankowyRozwój rachunkowości i technik archiwizacyjnych znacząco wpłynął na sam rozwój bankowości, a co za tym idzie na kształtowanie się systemu bankowego. Dawniej banki nie miały skomplikowanej rachunkowości komputerowej, a system księgowania wpłat opierał się na prostych formach tabelarycznych i katalogowaniu ich.

 

Wszystko, co zostało wpłacone, na początku było liczone lub ważone, w zależności od tego, czy klient deponował złoto, czy gotówkę. Następnie w specjalnych księgach i katalogach bankier zapisywał całą sumę i wydawał glejt upoważniający do odbioru depozytu. Dziś bankowość opiera się na systemie komputerowym.

 

Wszelkie depozyty, wpłaty, wypłaty, kredyty, czy pożyczki są wprowadzane i księgowane w katalogach komputerowych. Również biuro rachunkowe praga, które prowadzi księgowość banku, stosuję taką technikę. Jest ona prostsza i wolna od błędów. Dzięki temu biuro rachunkowe praga z łatwością może odszukać wszelkie rozliczenia i raporty. Taki system sprawia również, że biuro rachunkowe praga nie musi zatrudniać rozległego personelu do obsługi rachunkowości bankowej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak działa system bankowy
Nick: