Dodany: 2012-10-16 11:56:40
 

BankiWbrew pozorom banki, jako instytucje finansowe nie wykształciły się w czasach współczesnych. Już od dawien dawna udzielały pożyczek, przyjmowały depozyty pieniężne, w złocie, kamieniach szlachetnych lub innych wartościowych przedmiotach.

 

Banki od lat zajmowały się obrotem pieniędzmi, złotem, czy akcjami. Wykształciły się z działalności lichwiarzy, którzy już od starożytności pożyczali pieniądze na procenty. Oprócz tych instytucji finansowych, z zajęć lichwiarzy powstały dzisiejsze lombardy. Sama nazwa "bank" pochodzi od włoskiego słowa banco, oznaczającego ławkę, przy której pracowali włoscy handlarze zajmujący się przekazywaniem monet kruszcowych od jednych klientów do drugich.

 

Biuro rachunkowe praga zajmuje się prowadzeniem księgowości i rozliczeń banków. Dzięki wykwalifikowanych pracownikom, biuro rachunkowe praga posiada uprawnienia z zakresu prawa bankowego i finansowego, które reguluje działalność banków. I właśnie dlatego biuro rachunkowe praga prowadzi cały dział księgowości tych instytucji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Banki
Nick: