Dodany: 2012-05-17 08:46:02
 

Deklaracje PCC Wszelkie umowy kupna, sprzedaży, dzierżawy, pożyczki, a więc wszelkie umowy o charakterze cywilno-prawnym to dziś codzienność. Niemal każdy z nas na co dzień kupuje, sprzedaję, wynajmuje, bądź dzierżawi coś, na zasadzie umowy cywilno-prawnej.

 

Warto wiedzieć, że takie umowy obciążone są również w naszym kraju podatkiem, opłatą dodatkową, która naliczana jest zgodnie z tym, przedmiotem czego jest umowa i jaki podatek należy zastosować o jakiej wysokości. Podatek PCC, deklaracja PCC – to właśnie ta mówiąca o podatku naliczanym w wyniku umowy cywilno-prawnej, a więc czynności cywilno-prawnej wykonywanej prze dwie , lub więcej stron owej umowy.

 

Biuro rachunkowe szczecin często uczestniczy w podpisywaniu takiej umowy i wie, że często zaniża się specjalnie wartość przedmiotu umowy, tylko po to by zapłacić od całości mniejszy podatek, a to jak wiadomo nie ominie nikogo. Deklaracja PCC to deklaracja, która nie tylko pokazuje jaka była wartość umowy, ale również jaki jest należny podatek do skarbówki. Biuro rachunkowe szczecin – obliczając taką deklarację, często widzi, że podatek o zbyt wysokiej stopie został pobrany od płatnika, a więc pod koniec roku po dostarczeniu deklaracji do skarbówki, państwo zwraca różnicę zgodni e z prawem i jego zasadami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Deklaracje PCC
Nick: