Dodany: 2011-12-08 14:52:46

Czym jest skala podatkowaCharakteryzując pity 2011 ursynów nie sposób zapomnieć o progach podatkowych, które obowiązują w Polsce. To właśnie na ich podstawie obliczana jest wysokość podatków które przyjdzie zapłacić każdemu obywatelowi w następnym roku podatkowym.

 

Obecnie więc skala podatkowa przewidywać będzie dwie stawki podatkowe, z których będziemy się rozliczać. Dotychczas taka możliwość istniała lecz w zmodyfikowanej formie. Od roku 2012 wypełniając pity 2011 ursynów każdy podatnik będący jednocześnie osobą fizyczną będzie opłacał należny państwu podatek w dwóch przedziałach, 19 i 34 % uzyskiwanego w poprzednim roku dochodu od osób fizycznych. W tym przypadku nie będą mieć więc zastosowania pity 2011 ursynów odnoszące się do osób prawnych jak również jednostek organizacyjnych.

 

Ich przypadki charakteryzują bowiem osobne przepisy podatkowe. Skala podatkowa odnosi się jedynie do osób fizycznych osiągających przychody zarówno z pracy na etacie jak również innych, często niesklasyfikowanych źródeł takich jak chociażby praca za granicą..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest skala podatkowa
Nick: